Що? Де? Коли?

Положення про проведення чемпіонат НУБіП України з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

 

1. Загальні положення

1.1.Чемпіонат Національного університету біоресурсів і природокористування України (далі – НУБіП України) з інтелектуальної гри “Що? Де? Коли?” організовує та проводить Клуб Знавців та Студентська організація НУБіП України.

1.2.У Чемпіонаті можуть брати участь команди студентів НУБіП України.

1.3.Для участі в Чемпіонаті кожна команда подає заявку за встановленим зразком до оргкомітету в день проведення Чемпіонату, не пізніше як за 30 хвилин до його початку.

1.4.Команда може заявити у своєму складі не менше трьох і не більше восьми гравців, включно з капітаном і двома запасними гравцями.

1.5.Забороняється участь у Чемпіонаті незаявлених гравців, а також гравців, заявлених у складі інших команд.

 

2. Мета та завдання

2.1. Основною метою і завданням Чемпіонату є:

 

- виявлення та підтримка обдарованої молоді Університету;
- розвиток і реалізація творчих здібностей студентів;
- сприяння гармонійному розвитку особистості студентів;
- стимулювання зацікавленості студентів до підвищення свого інтелектуального рівня;

 

 

3. Правила проведення Чемпіонату

3.1. Чемпіонат НУБіП України з інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?" складається з 3 етапів, кожний із яких являє собою окремий турнір.

3.2. Графік проведення етапів Чемпіонату визначаються Клубом Знавців і оголошується на засіданні Студентської організації і наочно: інформаційні стенди, сайти тощо.

3.3. До участі в Чемпіонаті допускаються команди, що подали заявки на участь в чемпіонаті в складі, не залежно від факультету та курсу.

3.4. Чемпіонат складається з 3 етапів. Кожний етап складається не менше ніж 30 питань: 3 тура по 10 (12, 15) питань.

3.5. Мовою проведення Чемпіонату являється російська мова.

3.6. У випадку, якщо питання було зняте в результаті апеляції, він не заміняється запасним, а підрахунок результатів ведеться із розрахунку реально зігравших у турнірі питань.

3.7. Місце команди на окремому етапі визначається по кількості балів за правильні відповіді на питання турніру, сумарній кількості набраних рейтингових балів. В тому випадку, коли обидва показника є рівними, додатковим (третім) показником є краща (найменша) сума місць в турах. Команди, що отримали перемогу на окремих етапах, можуть нагороджуватися спеціальними грамотами.

 

4. Правила гри «Що? Де? Коли

4.1. Гра проводиться усіма командами одночасно і в одному приміщенні.

4.2. Задача команд – своєчасно дати правильну відповідь на усі поставленні питання. За кожну правильну відповідь команда отримує один бал.

4.3. Відповіді подаються в письмовій формі на російській або українській мові, якщо інше не потребується текстом питання.

4.4. Ведучій оголошує номер питання, задає саме питання і вимовляє слово «Время», після якого починається відлік чистого часу, який дорівнює 60 секунд. За 10 секунд до закінчення хвилини роздумування ведучий промовляє "п’ятдесят" або "десять секунд". По закінченню 60 секунд ведучій повторює слово «Время». Після цього ведеться зворотній відлік часу – 10 секунд, по закінченню яких промовляється слово «Ноль!». Відповіді команд, капітани яких підняли руку з відпорними карточками після слова «Ноль!», не зараховуються.

4.5. Командою, яка вчасно здала карточку з відповіддю вважається команда, капітан чи інший гравець якої не пізніше слова «Ноль!» підняв руку з відповідною карточкою догори, чи передав її ведучому або помічнику ведучого до цього моменту. Визначення своєчасності здачі відповіді – виключна прерогатива ведучого.

4.6. У випадку, коли команда не в змозі дати будь-яку відповідь, вона забов’язана передати судейській колегії  В случае, если команда затрудняется дать какой-либо ответ, она обязана передать судейской коллегии правильно пронумеровану чисту відповідну карточку.

4.7. Письмові відповіді команд зберігаються до підведення заключних результатів етапів Чемпіонату.

4.8. Забороняється використання командою під час турніру будь-якими зовнішніми джерелами інформації (друкованими, електронними, використання мобільного зв’язку). Спочатку команді-порушнику оголошується попередження. При повторному порушенні бали команди, набрані в даному турі, анулюються.

 

5. Критерії оцінки відповідей

5.1. Відповідь вважається правильним, якщо:

• суть питання розкрита с достатньою конкретизацією, яка визначається автором питання при підготовці пакета шляхом вказання критеріїв заліку і “ключових слів” відповіді;
• форма відповіді співпадає з формою питання;
• відповідаючий вказаним критеріям відповідь може бути признаним правильним (тільки по рішенню апеляційного журі) навіть в тому випадку, якщо він не вказаний автором питання («дуаль»).

5.2. Відповідь вважається неправильною в тому випадку, якщо

• команда дала два чи більше варіантів відповіді (в цьому випадку судейская колегія вибирає неправильний варіант);
• відповідь не розкриває суті питання з достатньою конкретизацією чи його форма не співпадає з формою питання;
• у відповіді допущені грубі помилки (неправильно вказані імена і назви, дати, спосіб дії тощо), що змінюють зміст відповіді;
• відповідь здана невчасно відповідно до п. 4.5.

 

6. Нагородження переможців

6.1. Переможці окремих етапів Чемпіонату нагороджуються дипломами відповідно до зайнятого місця.

6.2. Переможці Чемпіонату нагороджуються дипломами і цінними подарунками.

 

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)