Соціальне опитування «Очікування першокурсника»

Не секрет, що для студентів надзвичайно важливо отримати в університеті, те заради чого вони вибрали своєю альма-матір’ю саме цей навчальний заклад, а для університету пріоритетно надати якісні освітні та навчальні послуги своїм студентам.

З метою налагодження більш якісної взаємодії між студентами та університетом та задля максимізації збігу майбутніх очікувань студентів та дійсності, Соціальний центр вирішив виявити на що ж саме сподіваються наші студенти, які щойно почали навчання.

Для цього ми підібрали ряд сподівань прешокурсників провідних університетів світу, адаптували їх до нашого університету та запитали єдине запитання у 70 студентів різних факультетів: Наскільки сильно ви очікуєте наступні події від вашого першого курсу?

Що ж вийшло?

А вийшло досить цікаво. Як видно на діаграмах, наші студенти загалом мають високий рівень очікувань, щодо 2013/14 навчального року. Перше, на що варто звернути увагу – це чотири аспекти, які більше 50 % опитаних визнало надзвичайно важливими. Так, 63% погодилися, що вони сильно очікують можливість спілкуватися з однокурсниками поза навчанням про свої інтереси. Для 60% студентів предметом найсильніших сподівань, щодо першого курсу є змога балансувати своє навчання з іншими аспектами свого життя. Трійку лідерів замикають 2 очікування: по-перше, що 1й курс стане хорошою базою для подальшого навчання, а по-друге допомога і заохочування до навчанні зі сторони деканату. Сильні сподівання щодо даних подій виявило 55% опитуваних.

Високими показниками у 51 % можна також відзначити три наступні очікування: «Я матиму змогу вивчати те, що мені подобається», «Деякі кафедри будуть знати мене достатньо добре, щоб написати хороший рекомендаційний лист для мене», «Я буду обговорювати концепції та ідеї з іншими студентами, які так же зацікавлені предметами, як і я».

Найнижчим показником очікувань у 18% стало наступне твердження: «Я буду настільки зацікавленим в нових предметах, що захочу робити більше, ніж задано». Також, порівняно невелика кількість опитаних студентів (лише 25%) очікують, що пари стимулюватимуть їхню зацікавленість новими предметами.
За сумарним показником 75% опитаних достатньо сильно очікують, що перед ними будуть ставитися складні і цікаві задачі. Приємно бачити, що молодь з таким ентузіазмом пірнає в університетське життя. Залишається сподіватися, що цей ентузіазм не згасне, а лише допоможе досягнути високих результатів, адже єдиний спосіб пізнати свої справжні можливості – це брати на себе відповідальність вирішувати складні задачі, як у навчанні, так і у житті.

Ми віримо, що дане опитування зможе внести ще більше гармонії у надзвичайно важливі університетсько-студентські відносини.

Замуруєва Ірина,
Голова Соціального центру

SC_1SC_2

Опубліковано on Жов 15th, 2013 and filed under Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response by filling following comment form or trackback to this entry from your site

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)