Круглий стіл на тему «Досвід студентських організацій Вагенінгенського Університету для НУБіП України»

krugliy-stil

12 лютого в НУБіП України відбувся круглий стіл на тему «Досвід студентських організацій Вагенінгенського Університету  для НУБіП України» з представником Вагенінгенського Унверситету (м. Вагенінген, Нідерланди) Робіном Смале.

На зустрічі був присутній студентський актив університету та Директор центру культурної і виховної роботи, Черкашин Дмитро Костянтинович. Круглий стіл відбувався у два етапи: 1й це доповідь Робіна Смале про структуру, організацію діяльності студентських організацій і загалом про роль студентства в освітньому процесі в Вагенінгенському Університеті; 2й це була відкрита дискусія у форматі питань та відповідей.

Говорячи про діяльність студентських організацій Вагенінгену , у них не має єдиної Студентської організації, як це є в НУБіП, натомість у Вагенінгені більше 20 діяльність студентських організацій, кожна з яких має свою ідеологію та своїх прихильників. У наших Нідерландських колег існує також розподіл на Студентські організації, діяльність яких не пов’язана з навчанням, а більше з організацією соціальних проектів, вечірок та створенням дружньої атмосфери та Студентські організації на навчальних програмах (що фактично можна прирівняти до наших Студентських організацій факультетів), які займаються організацією заходів для студентів своєї навчальної програми, а також є відповідальні за зворотній зв’язок між студентами та адміністрацією.

Як ми дізналися, студенти у Вагенінгені відіграють надзвичайно важливу роль в формуванні якості освіти, так як існує постійно діючий прозорий механізм зворотного зв’язку між студентами та адміністрацією і рішення приймаються, відштовхуючись від відгуків студентів.

Існує навіть спеціальна Студентська Рада, яка є своєрідною партією, що представляє та захищає інтереси студентів перед адміністрацією. Цікавою особливістю є той факт, займаючи керуючи позицію в Студентській Раді, або будь-якій іншій великій студентській організації, студент бере перерву в навчанні і працює на цій посаді рік, як на повноцінній оплачуваній роботі.

Цікаво також було дізнатися про діяльність організації “Green Office Wageningen”,співробітником якої є Робін. Головню задачею діяльності даної організації є налагодити якісний зв’язок між існуючим знанням в Університеті з усіма процесами на його території: від організації просвітницьких акцій на тему правильного сортування сміття до розробки системи більш екологічного засобу пересування із Вагенінгену до головного аеропорту країни – Шипхоль.

 Після самої презентації у наших студентів було багато питань,  які здебільшого стосувалися фінансування діяльності Студентських організацій та методів залучення студентів до заходів. Цікавою знахідкою було те, що деякі студентські організації, окрім університетського фінансування активно працюють зі спонсорами, які з радістю співпрацюють зі студентами, адже для роботодавців це прямий доступ до потенційних майбутніх професіоналів.

Під кінець жвавої дискусії, всі прийшли до висновку, що нам є багато чому повчитися одне в одного, тому будемо працювати над організацією обміну досвідом під час двосторонніх візитів між Студентськими організаціями НУБіП України та Вагенінгенського Університету. Першими кроками до цього буде можлива участь “Green Office Wageningen” в Екологічному фестивалі, який влаштовуватиме Студентська організація НУБіП України наприкінці квітня. Сподіваємося, що цей круглий стіл став першим поштовхом до співпраці Студентської організації НУБіП України Вагенінгенським Університетом.

Студентка 4 курсу факультету Екології і сталого розвитку,

Голова Соціального центру СО НУБіП України

 

Ірина Замуруєва

Опубліковано on Лют 20th, 2013 and filed under Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response by filling following comment form or trackback to this entry from your site

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)