Перший в Україні Всеукраїнський молодіжний форум «Не Дай СНІДу шанс»

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який традиційно відзначається 1 грудня, на території Українського дому, відбувся перший в Україні Всеукраїнський молодіжний форум. Захід пройшов у рамках Національної інформаційної кампанії «Не Дай СНІДу шанс». Таку подію не могли пропустити представники Соціального центру СО НУБіП України.

На церемонії відкриття ми почули Тетяну Александріну – голову Держслужби України соцзахворювань, керівника Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні Хольгера Нойвегера, Надзвичайного і повноважного Посла Німеччини в Україні Крістофа Вайля, заступника Генерального Директора з охорони здоров’я та контролю за захворюваннями Федерального міністерства охорони здоров’я Республіки Німеччина Франца Біндерта та координатора Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) в Україні Ані Шакарішвілі.

«В Україні вперше проводиться захід такого рівня й масштабу, до якого залучені сотні молодих людей – майбутнє нашої країни. Його головна мета – об’єднати зусилля держави, партнерських організацій та громадськості в рамках масштабної кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, почути думку молоді щодо найбільш проблемних питань боротьби з ВІЛ/СНІДом. Сподіваємося, що форум стане корисним для нас з позиції налагодження тісного діалогу зі студентською спільнотою», - зауважила Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.

Ані Шакарішвілі оцінює зусилля України: «Мені видається, що стратегія боротьби з ВІЛ/СНІД в Україні правильна і пріоритети вибрані правильно. Але досягнення цих цілей можна було побачити швидше і для цього потрібне правильніше використання ресурсів. А також треба шукати можливості всередині країни, аби зменшити залежність від зовнішніх донорів. А Україна на 50% залежить від донорів, треба змінити це, щоб країна власними силами розібралася зі своїми проблемами. Звичайно додаткова допомога буде!»

Учасники форуму, серед яких були не лише студенти, а й представники ЗМІ та громадських організацій, взяли участь у пленарній дискусії та роботі  креативних студій, де поспілкувалися із запрошеними міжнародними та національними експертами в сфері боротьби з епідемією ВІЛ, відомими громадськими діячами. У четвертій студії «Права людини та толерантність» взяв участь Тимур Левчук, представник нашого Соціального центру, де мав змогу працювати з чудовим тренером Світланою Валько. Зокрема, учасники студії обговорили такі питання:

  • інформаційна компанія щодо профілактик ВІЛ/СНІД;
  • все,про що я хочу поговорити на тему ВІЛ та тема табу;
  • як я бачу заходи з профілактики ВІЛ;
  • права людини та толерантність

Також в рамках форуму відбувся інтерактивний флеш-моб – свічкова інсталяція на сходах Українського Дому. Волонтери, патронажні сестри Червоного Хреста, учасники Всеукраїнського молодіжного форуму «Не дай СНІДу шанс!» та всі охочі змогли долучитися до запалення свічок та викладання їх у формі «червоної стрічки», що є загальновизнаним символом взаєморозуміння та підтримки людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом", - зазначається в повідомленні.

Після важких дискусій та складних питань, всі охочі відправилися на вечірку в концерт-хол Stereo Plaza, де дівчата Соціального центру проявили свої творчі здібності під час написання вірша на тему боротьби зі СНІДом та читання його у стилі реп перед величезною кількістю присутніх на вечірці, за що і заслужено зайняли друге місце, поступившись лише досвідченому молодому реперу.

Опубліковано on Гру 3rd, 2012 and filed under Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response by filling following comment form or trackback to this entry from your site

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)