Творити добро не складно!

Саме під таким гаслом студентська молодь нашого вузу вже вкотре здавала кров для тих, хто потребує цього найбільше. Акція «Дні донора крові» у НУБіП України проходить двічі на рік, один із яких відбувається саме у березні. Кожному інституту або факультету відведений певний день, у який студенти можуть прийти та здати кров. Всього акція триває 10 днів, проте кожного дня невелика черга до пункту здачі крові завжди існує, але це добре, адже чим більше охочих стати донором  – тим більша кількість зданої крові і тим більша ймовірність врятувати комусь життя.

Студентів приходить багато, всі безкорисно хочуть допомогти власними силами зовсім незнайомій людині. Просто молодь ще не втратила віру у добро, у ідеальне суспільство, і кожен розуміє, що віддати свої 350-450 мл крові – то нескладно, а можливо хтось зараз їх потребує найбільше за усі благи на світі, можливо комусь вони допоможуть вижити.

Статистичні дані по Україні свідчать, що на 1 тисячу населення припадає 14.6 донора, що в три рази менше необхідного мінімуму. Причиною цьому є те, що багато людей намагаються уникати будь-яких зайвих контактів з лікарями й бояться не стільки за власне здоров’я, скільки неприємних відчуттів під час процедури здачі крові, хоча із власного досвіду скажу, що це не боляче. Неприємні відчуття можуть виникати вже опісля здачі крові, такі як головокружіння та запаморочення, але заради доброї мети це можна пережити.

Довга черга студентів- добровольців, що вирішили поділитися з невідомим своєю кров’ю, скупчилась у коридорі 11 гуртожитку з самого ранку. Студенти жартували, підбадьорювали та запевняли новачків, які попри власні страхи захотіли стати до лави донорів, що здавати кров зовсім не боляче і не страшно.

Почалося все з реєстрації, де на кожного студента заводили донорську картку, брали крапельку крові – і тут же робили її експрес-аналіз: перевіряли її на  гемоглобін і визначали групу  й резус-фактор крові. Потім медики вимірювали добровольцям тиск, аналізували, чи немає медичних протипоказань для процедури. Отримавши дозвіл, студент вирішував сам, якою кількістю крові він хоче поділитися і, власне, здавав її. Донору видали довідку, що звільняє його на два дні від занять. На виході з пункту здавання крові студентів пригощали солодким чаєм з печивом.

Ми не залишилися байдужими, тому що донорська кров край необхідна онкохворим, серед яких дуже багато дітей. Переливання крові може зберегти життя багатьох жінок під час пологів. І лише переливання крові може врятувати постраждалих від важких опіків та відкритих травм, при цьому однієї сдачі крові може бути достатньо для того, щоб врятувати 3 людських життя.

За два тижні 403 людини стало донорами! Молодці! :)

Опубліковано on Бер 29th, 2012 and filed under Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response by filling following comment form or trackback to this entry from your site

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)