Україна здатна на найвищому рівні забезпечити контроль якості продукції агропромислового комплексу

Минулого тижня Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Державній інспекції з питань захисту прав споживачів здійснити перевірку якості та дотримання стандартів м’ясо-молочної продукції для початку в місті Києві та області, з метою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів та державного ринкового нагляду за харчовою продукцією, а вчора 22 листопада 2012 року Прем'єр-міністр Микола Азаров ознайомився з роботою Держспоживінспекції та відвідав Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК НУБіП України (УЛЯБП АПК).

Ректор НУБіП України академік Д.О.Мельничук та директор УЛЯБП АПК професор С.Д. Мельничук ознайомили Прем’єр-міністра з діяльністю аналітичних підрозділів лабораторії, зокрема тих, де здійснюються вимірювання та дослідження показників якості та безпеки продукції АПК і об’єктів довкілля. А також відвідав науково-дослідні відділи хроматографії та спектрального аналізу, молекулярно-діагностичних досліджень, моніторингу якості і безпеки продукції АПК та провів брифінг для преси.

У своєму слові Микола Янович відзначив, що доручення Уряду від 2003 року по створенню УЛЯБП АПК виконано в повному обсязі. На сьогоднішній день лабораторія є потужним науково-виробничим та навчальним центром з лабораторної практики. Вона здійснює практично весь необхідний спектр досліджень по визначенню показників якості та безпеки сільськогосподарської сировини і продуктів, розвиває нові напрямки діяльності, зокрема по забезпеченню мінімалізації впливу на довкілля.

УЛЯБП АПК продемонструвала широкомасштабні незалежні державні моніторингові дослідження та забезпечує належне виконання наукових досліджень і слугує серйозною базою для магістерських і аспірантських програм та для післядипломної освіти. Очікується, що згідно з розпорядженням Президента України В.Ф. Януковича, у 2012 році розпочнеться розбудова Херсонської філії цієї лабораторії.

Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК НУБіП України є унікальною
- завдяки її комплексній структурі дослідженнями забезпечується увесь ланцюг виробництва - від початкових фаз і до готової продукції, інакше кажучи, «від поля до столу»;
- охоплені практично усі види продукції агропромислового і природоохоронного комплексу (рослинна та тваринна сировина та готова харчова продукція, корми, технічні культури, культури для виробництва біодизелю та ін.), причому здійснюються як найточніші аналітичні роботи (різноманітні токсичні і радіоактивні речовини, грунти, вода) так і розробка загальних рекомендацій для виробників продукції, надаються консультації;
- спеціалісти лабораторії володіють не лише методами, затвердженими в Україні, а й міжнародними.

За роки діяльності УЛЯБП АПК завершено будівництво лабораторного корпусу, в якому витримано усі сучасні вимоги до лабораторних приміщень, здійснено оснащення найновішими приладами, розроблено і впроваджено у практику діяльності лабораторії систему якості, освоєно сучасні міжнародні методи досліджень сільськогосподарської сировини та продуктів харчування. Велика увага приділяється постійному контролю рівня кваліфікації фахівців, регулярно проводиться перепідготовка персоналу. Наразі УЛЯБП АПК акредитована за Національними та міжнародними стандартами.

 

http://www.nubip.edu.ua/node/5118 

Опубліковано on Лис 23rd, 2011 and filed under Офіциоз. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response by filling following comment form or trackback to this entry from your site

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)