Весняний гол

Завершився чемпіонат з міні-футболу серед гуртожитків Національного університету біоресурсів і природокористування України. Другий рік поспіль звання чемпіона дістається шостому гуртожитку, який у фіналі переграв студентів одинадцятого гуртожитку. Це було повторення тогорічного фіналу, у якому зустрічалися ті ж самі команди. Обидва суперника йшли до фінальної зустрічі впевненою ходою, але не можна сказати, що їм було дуже легко.

У півфінальному матчі, лише через «футбольну лотерею» – серію пенальті, гуртожитку №11 вдалося взяти верх над гуртожитком №7 (3:2). Так, ця гра принесла масу задоволення для глядачів! А скільки нервів було витрачено... З перших секунд матчу почалася справжнісінька «битва» за вихід у фінал, дуже багато грубощів було з боку обох команд, ще більше гольових моментів втрачали обидва гуртожитку, але це не призвело до взяття воріт жодної з команд. Перший тайм так і закінчився в суху нічию. Другий тайм обіцяв ще більше боротьби, так воно і вийшло. Чим менше залишалось часу до фінального свистка, тим напруженішою ставала гра. Голів все не було і не було. Ніхто не бажав здаватися, але за дві хвилини до кінця матчу сильним ударом з кутового одинадцятий гуртожиток вийшов вперед! Та не пройшло і 20 секунд, як сильним ударом з далекої відстані рахунок знов зрівнявся. А після була «гра нервів», яку подолав гуртожиток №11!

В іншому півфіналі зустрічалися гуртожитки № 6 і №2. Гра почалася жваво, команди обмінювалися гострими випадами, деякий час м’яч тримався біля центру. Глядачі побачили гол ще в першому таймі – це гострий простріл з лівого флангу замкнув форвард шостого гуртожитку. Після взяття воріт, ініціатива повністю перейшла в руки діючих чемпіонів. Але після перерви, другий гуртожиток почав просто штурм на ворота суперника, і, варто сказати «велике дякую» голкіперу шостого гуртожитку, він не раз рятував свою команду від вірних голів. Але, як то кажуть, «не забиваєш ти – забивають тобі», що і підтвердила команда шостого гуртожитку, вдало реалізувавши штрафний удар. Та не довго рахунок тримався, це точним ударом у дальній кут другий гуртожиток скорочує рахунок. Після цього вже були і нерви, і жовті картки, і відкрита гра, але більше забитих м’ячів ми не побачили. Отож, 2:1, перемога діючих чемпіонів!

І, ось, настав день, коли ми повинні були дізнатися трійку призерів. За третє місце боролись гуртожитки № 7 і №2. Обережно почали грати команди, ніби тільки шукали шляхи до взяття воріт, хоча і виникали деякі гострі моменти. Таких було більше у другого гуртожитку, але футбол – гра непередбачувана і, несподівано відкрила рахунок команда сьомого гуртожитку. Хоч перший тайм і закінчився на їх користь, але голів могло бути куди більше, ніж один, за це треба вдячити голкіперу другого гуртожитку. Другий тайм гостріше почала лідируюча команда, такий темп вона тримала до фінального свистка. Дуже грамотно був поставлений захист і, тому, за другий тайм було 14 проти 6 ударів у створ воріт на користь сьомого гуртожитку. При такій грі вони не могли не забити хоча б ще один м’яч. Так і сталося, наприкінці матчу вихід сам-на-сам і ударом спочатку в голкіпера, а потім вже відскоком від форварда, м’яч закотився у порожні ворота. Це була крапка в цьому матчі. 2:0 – і третє місце у сьомого гуртожитку!

І ось, найголовніша подія всього чемпіонату – фінал! Зустрічалися дві достойні команди, які претендували до останнього на звання «кращого»! Прохолодна погода, відсутність весняного теплого сонечка не завадило продемонструвати яскравий футбол у виконанні фіналістів! І ось початок матчу! Одразу перший гол! Другий! Так, легкої прогулянки не обіцяють команди сьогодні одна одній. Після такої серії фолів ми побачили перший гол, це на добиванні нападник шостого гуртожитку відкриває рахунок! Гра йшла повністю в руках діючих чемпіонів. Створювали, звісно, моменти і одинадцятий гуртожиток, але чогось бракувало для взяття воріт. А тим часом, шостий гуртожиток подвоює рахунок, простріл з правого флангу, голкіпер відбиває м’яч, але точнісінько на ногу гравця суперника, який сильним точним ударом в ближній кут робить ще один крок до другого поспіль чемпіонства. Другий тайм був куди більш насиченим. Тут була і гра рукою голкіпера в центрі поля, і нокдауни від удару м’ячем, і розстріл дерев разом із вболівальниками. А дуже часті виходи воротаря одинадцятого гуртожитку не одноразово могли призвести до третього гола, але було б вже соромно в фіналі поступатися з різницею в три м’ячі. Тому 2:0 після фінального свистка арбітра!

Ми вітаємо нового-старого чемпіона – гуртожиток №6! Та не будемо ховати на другий план дійсно достойну гру іншого фіналіста – команди гуртожитку №11. Після церемонії нагородження всі команди вітали одна одну з гарною грою. Приємно було дивитися на товариські стосунки гравців. І це правильно, адже всі емоції, які накипіли, треба залишати на футбольному полі. А всім, і вболівальникам, і гравцям, і організаторам, хочеться висловити велику подяку за це свято спорту!