Лише від тебе залежить життя інших!

 Як вже склалось традиційно, в НУБіП України 2 рази на рік проходить акція «Дні Донора»,восени та навесні. Ця весна не стала виключенням, тому з 14 по 18 березня студенти матимуть змогу поповнити лави донорів. Нагадаю, що дана акція проходить за підтримки Київського міського центру крові. Серед студентів виникла ініціатива запросити представника цієї установи щоб дізнатись більше інформації про дачу крові, тому на чергове засідання Соціального центру ми запросили   Лідію  Петрівну , яка є лікарем і  була готова поділитись цікавою для нас інформацією:

-(Студент) Куди йде зібрана впродовж акції «Дні Донора» кров?

-(Лідія Петрівна) В першу чергу, найтяжчим хворим, а насамперед  - дітям. В центрі крові існує база заявок від лікарень, які потребують допомоги. Налагоджений контакт між  лікарнями та центром крові. Як тільки з’являється та чи інша група крові,яка задовольняє заявку, ця кров одразу ж передається в лікарню.

-(Студент) Як часто можна здавати кров?

-(Лідія Петрівна) Студентам можна здавати кров 2-3 рази на рік.

-(Студент) Відомо, що здаючи кров, можна не тільки допомогти хворим, але й перевіритись на СНІД, сифіліс та гепатити. Яким чином можна дізнатись результати обстеження?

-(Лідія Петрівна) Так, здаючи кров Ви тим самим обстежуєтесь. Результати можна дізнатись через 10 днів після дачі крові в нашому центрі з 9 по 14 годину, при собі мати паспорт. Починаючи з 1995 року всі бази донорів комп’ютеризовані, тому знайти інформацію про донора зараз не складає зусиль.

-(Студент) Яких правил потрібно дотримуватись перед  дачею крові?

- (Лідія Петрівна) По-перше, потрібно добре виспатись перед  чим, не менше 8 годин. По – друге, притриматись певного режиму харчування(виключити зовсім жирну їжу, сніданок має бути легким). Також не можна зловживати алкогольними напоями за 48 годин до дачі крові та не палити цигарок в цей день. І на останок, мати при собі гарний настрій та потужний заряд енергії.

Лідія Петрівна  побажала студентам міцного здоров’я, творчої наснаги та кохання. Ми ж в свою чергу  вкотре пересвідчились наскільки ця акція є важливою для хворих людей.

Нагадаю, акція «Дні Донора» проходитиме з 14 по 18 березня в 11 гуртожитку з 10 по 14 год.

Тисячі хворих зобов’язані своїм здоров’ям, навіть життям, не тільки лікарям, а і людям, які з своєю кров’ю подарували їм часточку життя.

Поповнюйте лави донорів!

Ракул Людмила
ФЕіБ 2 курс,2 група

Фото: Мостепанюк Вадим, логотип: World Blood Donor Day

Опубліковано on Бер 5th, 2011 and filed under Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)