“Краще боротися, ніж воювати!”

Нещодавно НУБіП України святкував День захисника Вітчизни! Це свято всіх, хто виконував військовий обов’язок у радянській армії та у складі української армії, усіх тих, хто ставав і стане на заваді ворогам та береже незалежність нашої України. Подвиги захисників Вітчизни – це та висока істина історії, яку не зламати жодним змінам у сьогоденному непостійному світі. Це величний приклад молоді, яка присвятила себе військовій професії і справі охорони миру в нашій країні та поза її межами, це взірець справжнього, дієвого патріотизму для кожної свідомої людини і чесного громадянина, реальне свідчення спільності всіх поколінь нашого народу!

З цього приводу в нашому університеті проводилися масштабні військово-спортивні змагання, в яких взяли участь студенти першого року навчання кафедри військової підготовки і показали високий рівень фізичної підготовки та дисципліни. Відкриття заходу почалося зі стройового огляду, а саме з привітання особистого складу з професійним святом та проходження урочистим маршем по території стройового плацу. Команди по 5 чоловік проходили найрізноманітніші випробування. Спочатку проводилися змагання з військово-технічної підготовки, що містили такі завдання: розбирання автомата та пістолета, спорядження їх магазину, стрільби з малокаліберної гвинтівки по нерухомій мішені та кидання гранати на влучність на дистанцію у 30 м. Другим етапом була перевірка тактичної і стройової підготовки: нанесення тактичних знаків, установки радіостанції на задану висоту, одягання ЗЗК у вигляді «Плащ у рукава» та стройові прийоми зі зброєю, що потребували уважності та дисципліни зі сторони майбутніх військових. На завершення заходу відбулося військово-спортивне змагання з фізичної підготовки. Молоді захисники Батьківщини демонстрували свою швидкість у човниковому бігу, підтягувалися на перекладині та штовхали гирі у гирьовому двоєборстві. У той же час тривали змагання з кульової стрільби серед деканів та директорів інститутів університету.

Почесне I місце здобув декан педагогічного факультету Тарасенко Ростислав Олександрович, II місце – декан факультету комп’ютерних наук і економічної кібернетики Глазунова Олена Григорівна, III місце посів в.о. декана факультету конструювання і дизайну машин та обладнання сільського і лісового господарства Роговський Іван Леонідович.

З нагоди святкування Дня Захисника Вітчизни 23 лютого 2011 року у нашому рідному університеті головним став урочистий захід, на якому почесними гостями було запрошено співробітників НУБіП – ветеранів Великої Вітчизняної війни. Урочисте засідання промовою відкрив ректор НУБіП України Дмитро Олексійович Мельничук, який щиро привітав ветеранів, відзначив їх внесок у розвиток нашої держави, висловив подяку за приклад майбутнім поколінням, а також віддав честь загиблим у бою під час війни викладачам та студентам. «НУБіП – це перлина нашої держави!» – зазначив він, підкресливши важливість нашого університету для України та висловивши впевненість у подальшому його стрімкому розвитку.

Від імені Голосіївської районної державної адміністрації ветеранів привітав заступник голови Машкала Михайло Іванович, побажав їм здоров’я, злагоди та успіхів у роботі. Ветерани Д.С. Чубов, А.М. Радченко, О.Г Максименко і В.П. Каленський були нагороджені подяками голови районної адміністрації.

До урочистих привітань приєдналися завідувач кафедри військової підготовки полковник Єсаулов Анатолій Олексійович, який сердечно привітав усіх зі святом, та заступник голови Студентської організації Євген Пугач, що висловив подяку від усього студентського колективу, після чого було оголошено переможців військових змагань у кульовій стрільбі.

Офіційну частину було завершено покладанням квітів до пам’ятника загиблим студентам та викладачам, що обороняли Київ, та розповіддю про студента Якова Близнюка, справжнього героя, який під час оборони кинувся, обв’язавшись гранатами, під ворожі танки, врятувавши цим життя десяткам людей.

Другою частиною урочистого засідання почалася із святкового концерту, який влаштували студенти НУБіП України під керівництвом кафедри культурології. Талановита молодь продемонструвала обдарування у співі, танцях та декламації. Аудиторія була зачарована улюбленими українськими та радянськими піснями у виконанні академічного хору, ансамблів та окремих виконавців, зокрема лауреата міжнародних конкурсів Ірини Горго. Надовго запам’ятаються виступи ансамблів із танцями різних жанрів: бальні (ансамбль «Чарівність»), жартівливі (танець «Юнги»), ритмічні (танцювальна група народного ансамблю «Колос») та ліричні (виконавець – Інеса Міхно). Усі присутні аплодували стоячи і покидали зал з підвищеним святковим настроєм!

Керівництво, науково-педагогічний склад та студентство НУБіП України висловлюють щиру подяку та найкращі побажання захисникам нашої Батьківщини, завдяки яким ми зараз вільні та незалежні!

Янцеловська Яна, 1 курс ФАМ

фото: Замуруєва Ірина

 

Опубліковано on Лют 27th, 2011 and filed under Спорт, Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Ви маєте авторизуватися для коментування Вхід

Слідкуй за нами в соц. мережах!

Якщо цікавить студентство цього вузу – став like! :)